Saturday, October 30, 2010

E – portfoolio

E-portfoolio on veebileht, kuhu sisestan oma tegemised seotud ülikooliga. Arvatavasti hakkan ka seal panna oma tegemised seotud tööga (hetkel töötan koolis).
Tegelen ka koolitusega oma koolis (valmistan koolitusi õpetaja jaoks), siis panen ka e-portfooliosse linki seotud nendega.
E-portfoolio kui personaalne õpikeskkond.
Ainult juhul kui e-portfoolio on lahti teiste inimeste jaoks. Ehk inimestel on võimalus leida midagi kasulikku enda joaks. Siis arvatavasti inimene küsib minu käest, kas ta võib minu poolt tehtud materjali kasutada? Siis minu vastus on järgimine, et mille jaoks ja kuidas sa seda kasutad? Siis ta annab oma selgitus. Siis mina ütlen, kas jah või ei. Kui jah, siis edaspidi ma seletan talle oma ideed ja ütlen kuidas paremini seda saab kasutada…
E-portfoolio esitlusvahendina.
Arvan, et seda aspekt on rohkem seotud reklaamiga, ehk CV.

Minu e-portfoolio on veel tühi-tühi kahjuks, aga ma sellega praegu töötan.
http://www.tlu.ee/~iljapja/om/
http://www.tlu.ee/~iljapja/mm/
http://www.tlu.ee/~iljapja/cv/

Tuesday, October 5, 2010

Sotsiaalse meedia vahendid

Ma arvan üks hea võimalus on Google Docs kasutamine, eriti küsitlused. Küsitlused on alati vajalik asi haridus protsessis.
Küsitlused koolis. Küsitlustes välja toodud kooli tugevuste teadvustamisega ja nende kasutamisega kooli reklaamis saab tõsta kooli mainet. Küsitlused toovad välja ka kitsaskohad, millega on vaja kooli arendamisel tegelda.
Küsitlused suhtlemise jaoks. Ankeet on kooli visiitkardiks ning peab olema hea väljanägemise ja korrektse keelekasutusega. Paljud inimesed avaldavad oma arvamust ainult siis, kui midagi on halvasti. Positiivsete mõtete ja ettepanekutega tullakse välja alles otse küsimise korral.
Minu isiklik kogemus Google küsitluse koostamises oli väga positiivne. Üks kord, mul oli vaja teha küsitlusi õpelaste jaoks. Ma pakkusin nendele alternatiivse võimalust (Google küsitlus). Õpilastele seda meeldis rohkem, kui paberi kandjal. Õpetajal on ka lihtsam ja mugavam. Google küsitlus automaatsel teeb statistilist aruannet, võimaldab seda kopeerida endale jne. Õpetajal on ka võimalus oma küsitlust vajadusel muudeta.
Millised on sotsiaalse meedia eelised õpihaldussüsteemide ees? See on natuke raske küsimus minu jaoks. Ma arvan palju sõltub meedia vahendist (n. Flash abil tehtud meedia vahendid on väga võimsad tööriistad), aga õpiharidussüsteemid pakkuvad rohkem võimalusi.
Probleemi Google küsitlusega mul ei tekki, aga võin pakkuda, et küsitluse jaoks (kui neid on liiga palju) mingi haldussüsteemi vaja.
Lisa informatsioon Google küsitluse kohta: http://meelistrepp.wordpress.com/2009/12/04/kuidas-korraldada-kusitlust-google-docs%E2%80%99i-abil/